חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מערכות שחרור עשן

מערכות שחרור עשן

מערכת שחרור עשן במבנים הינה מערך חיוני וקריטי להצלת חיים לאחר פרוץ שריפה במבנה, בזמן שריפה במבנה מעורבים סוגים רבים של חומרי בעירה אשר כתוצאה משריפתם משוחררים לאוויר גזים רעילים ותוצרי שריפה מסוכנים הגורמים להרעלה וחנק.
תפקידה של מערכת שחרור עשן במבנה למעשה הוא לבצע פינוי מבוקר של העשן בזמן שריפה ועל ידי כך ליצור אזורים בטוחים בחלקים שונים במבנה ולאפשר בריחת אנשים מהמבנה הבוער. ידוע כי הגורם העיקרי למוות בזמן שריפה הוא חנק כתוצאה מנשימת העשן (גזים) הנפלטים מהאש.
מערכת פינוי העשן הינה מרכיב חיוני ממערך ההתמודדות של כבאי האש עם פרוץ אש ולכן נדרש להתקין בכל מבנה בו ישנה מערכת שחרור עשן פנל שליטה בעשן בכניסה למבנה זאת בכדי שכבאי האש יוכלו לשלוט באופן פינוי העשן בצורה נכונה ובכך לשמור על חיי אדם!
מערכת שחרור העשן הינה מערכת מצילת חיים ובתכנון מבנה בו נדרש להתקין מערכת לשחרור עשן יש לוודא עם המתכננים כי המערכת מחוברת למערכת גיבוי החשמל (גנרטור, UPS וכו').

ישנם סוגים שונים של פתרונות לשחרור עשן וחום במבנים עפ"י התנאים בכל מבנה:

  • שחרור עשן קבוע (רפפות, פתחים קבועים)
  • חלונות עשן אוטומטיים מופעלים ע"י נתיך תרמי מכני או גלאי עשן ומופעלים חשמלית ע"י מנועים מכנית / הידראולית.
  • כיפות עשן
  • מפוחים לשחרור מאולץ של עשן עם קצב החלפת אוויר קבוע המאפשר פינוי מהיר של עשן וחום

לחברת להבות שרותים בע"מ ידע וניסיון נרחב בביצוע פרויקטים של מערכות שחרור עשן העומדים בדרישות התקן ודרישות כבאות והצלה כחלק ממערכת הכוללת פתרון רב מערכתי למיגון מפני אש והתמודדות עם פרוץ אש (מערכת גילוי אש, מערכות ספרינקלרים, כבוי בגז וכו').

דילוג לתוכן